peacecorps MK

 

Мировен корпус Македонија објавува отворен повик за сите заинтересирани основни и средни училишта, општини и организации од граѓанскиот сектор, кои сакаат да аплицираат за волонтер на Мировен корпус.

Повикот за аплицирање заедно со апликацијата можете да го најдете подолу или на следниот линк: http://macedonia.peacecorps.gov/content/resources

 

КРАЕН РОК ЗА АПЛИЦИРАЊЕ Е 30 АПРИЛ 2016 Г.

Доколку имате прашања или ви требаат повеќе детали за процесот на аплицирање, можете да контактирате со нас на е-маил Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на телефонските броеви: 02 / 3090 012 лок. 23, 25 & 26.